PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=758}

Wszystko o mojej matce

Todo sobre mi madre
7,6 71 027
ocen
7,6 10 1 71027
7,3 26
ocen krytyków
Wszystko o mojej matce
powrót do forum filmu Wszystko o mojej matce

przeciętny

ocenił(a) film na 7

Pierwszym filmem Almodovara obejrzanym przeze mnie bylo 'porozmawiaj z nią'. Film rzucił mnie na kolana. Toteż zaczęłam oglądać inne obrazy owego reżysera. 'Wszystko o mojej matce' rozczarował mnie. Nie mówię, że to film słaby, ale oczekiwałam od Pedra czegoś więcej. Owszem, jest i radość, i smutek, ale zbyt dużo tu wulgarności. Po prostu nie przepadam za takimi tematami, jakie poruszała np. Agrado. I nic na to nie poradzę.

ocenił(a) film na 9
Innuendo

Przeciętnym?! Użyłabym jakiego ostrzejejszego słowa na skomentowanie tego, jak na mój gust, bluźnierczego określenia filmu... Bo dla mnie film po prostu nie do wyjebania. i ja serdecznie przepraszam za to brzydkie słowo ukradkiem wplecione w wypowiedź. Ale dawno nie widziałam tagiego filmu. Wszystko niemalże idealne. A już zwłaszcza moment, w którym Manuela bierze na rece małego Estebana; kiedy to wygląda dokładnie jak w teatrze. Niesamowite. I to ma być film "przeciętny"... Koleżanko!!

ocenił(a) film na 4
talita

dla mnie film byl bardzo nużący, a moim podstawowym kryterium oceniania jest to czy nie jest nudnawy... bo niech sobie nawet film bedzie najwiekszym dzielem (a WOMM i tak nie zaliczam do takich), ale jezeli nie mozna wytrzymac... to ja dziekuje za takie cos.

ocenił(a) film na 7
talita

widocznie prosta ze mnie dziewka, nie znająca się na Prawdziwej Sztuce Przez Duże S. Nie takie tematy mnie wzruszają, nie takie tematy mnie pociągają. Almodovara w dużej ilości strawić nie jestem w stanie. Wybacz. Kryterium oceniania mam prymitywne, możliwe. Po prostu, to nie dla mnie. Może mój błąd, że najpierw obejrzałam PzN, a dopiero później inne filmy A.?

Innuendo

Ja osobiście wolę "Wszystko o mojej matce" od "Porozmawiaj z nią" -to film oryginalniejszy, bardziej przejmujący, bardziej skandalizujący, a przy tym tak dosadnie almodramatyczny. :) Co nie znaczy, że "Porozmawiaj z nią" nie podziwiam. Wręcz przeciwnie. Dla mnie Almodovar to geniusz, który nie tworzy złych filmów. Największy reżyser naszych czasów. :|

Innuendo

ee tam, ja nie uważam że masz prymitywne kryterium oceniania. 'Wszystko o mojej matce' rozczarowało mnie na całej linii, tak samo było z 'Kiką' i od tej pory Almodóvar nie jest już moim ulubionym reżyserem. Mam wrażenie, że się przecenia, uważa, że jest genialny, inny, tworzy filmy 'nad którymi trzeba myśleć', a tak naprawde są banalne i wcale mnie nie poruszają. Jedynie 'Porozmawiaj z nią' i ewentualnie 'Złe wychowanie' mi się podobały. Niech mnie ktoś źle nie zrozumie, nie piszę tego, by się wyróżnić czy coś, tylko takie jest moje zdanie; możliwe że ktoś mi zarzuci że nie rozumiem jego filmów - rozczaruję, są łatwe i może nie tyle co przewidywalne, ale w ogóle nie wywołują emocji i w trakcie oglądania są one mi obojętne. Żadnych refleksji... null, to tyle.
pozdr

Innuendo

Przecietny ale dam 7/10. Potem te wszystkie gnioty maja po 7.9 wprowadzajac mylne odczucie, ze warto obejrzec.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones