PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=758}

Wszystko o mojej matce

Todo sobre mi madre
7,6 71 035
ocen
7,6 10 1 71035
7,3 27
ocen krytyków
Wszystko o mojej matce
powrót do forum filmu Wszystko o mojej matce

bardzoo mi sie podobał:) lubię filmy "z głębią", które zmuszają do myslenia i głębszej analizy. Szczery do bólu, niby dosłowny, ale nie tak do końca:)pełno w nim ukrytych pytań.Dobre i czasem mocne dialogi, takie jak lubię:) Brawo:D

ocenił(a) film na 9
enigmatycznie

Tak, zdecydowanie Almodovar nie odchodzi od swojego stylu. Spodziewałem się właśnie takiego klimatu i się nie rozczarowałem. Film o prawdziwych, odważnych i bardzo otwartych ludziach. Oglądając tę historię nie da się chyba wyobrazić jej w realiach polskich, przez co chyba cały film wydaje się tak niezwykły, i jakby nie było, bardzo optymistyczny ;)

Kamil0607

Dla mnie to film o wartości człowieka. O tym, że liczy się przede wszystkim człowiek, reszta to tylko dodatek.

Do tego ten zniewalający absurdalny humor i piękny barwny obraz.

Naprawdę świetny film. Z pewnością dla większości Polaków nie do przejścia - bo jak to możliwe, że ten, a tamten to kobieta-mężczyzna i do tego gej-lesbijka, na dodatek niektórzy są tam chorzy na AIDS, parają się prostytucją (i o dziwo - mówią o tym jak o sprawie zwyczajnej, bez tabu) i nikt nikogo nie prześladuje za to, kim się jest.

Jedna z najbardziej poruszających (dla mnie) scen - kilka sekund filmu, kiedy to Rosa bawi się z psem na placu, rozmawiając z jego właścicielem. Wiele scen z tego filmu to majstersztyki.

ocenił(a) film na 8
insooth

Taaa w naszym kraju o otwartość i zrozumienie trochę ciężko:)
Nawet nie o to chodzi, ale dla ludzi jest to coś tak złego jak zbrodnia... minie troche czasu zanim ludzie przestaną żyć czyimś życiem, zanim to co dzieje się w sypialniach naszych sąsiadów nie będzie miało dla nas znaczenia, a liczyć będzie się tylko to co każdy sobą reprezentuje jako człowiek i kim jest.

Często tak bywa, że pozornie nic nieznacząca scena, chwila, kilka sekund daje nam porządnie do myślenia, uświadamia coś niezwykłego... coś tak cennego lub dostarcza masę emocji, więcej niż cały film to niesamowite:)
W filmie to niezwykły kunszt w sztuce....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones