PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=758}

Wszystko o mojej matce

Todo sobre mi madre
7,6 71 040
ocen
7,6 10 1 71040
7,3 27
ocen krytyków
Wszystko o mojej matce
powrót do forum filmu Wszystko o mojej matce

Każdy ma własny gust... ale patrzenie się na transwestytów uprawiających sex na lewo i prawo... to nie dla mnie.
Chociaż "Złe wychowanie" należy moim zdaniem do jeszcze gorsdzych filmów tego reżysera.

ocenił(a) film na 10
Lesiu86

hmm, jak widziałeś tu gdzieś ludzi uprawiających seks, to gratuluję. Było dużo gadania o nim, również w gejowskim wymiarze, ale samej sceny- oprócz próby gwałtu- nie.
na 'złe wychowanie' można być w stanie patrzeć lub nie, ale nie można odmówić mu bycia dobrym kinem.

ocenił(a) film na 6
ares_maskot

Akurat Złe wychowanie to nie jest dobry film. Almo sie tcohę w nim pogubił - widać, ze tematyka go przerosła.

ocenił(a) film na 10
fidelio

to twoje zdanie. Ludzie których ja znam, wychodzili z niego poruszeni. Film zdobył kilka nagrod i dobre recenzje. Niewątpliwe jest oparty na b. ciekawym pomyśle, gra aktorska jest w porządku. Ja sama dostrzegłam tam kilka rezyserskich smaczków (choć przyznaję, że już wyleciało mi z głowy jakich). Jeśli to wszystko nie jest miarą dobrego filmu to co? Poza tym tematyką tą (seksualność i seksualna odmienność) 'Almo' zajmowal się w choćby 'porozmawiaj z nią' i 'wszystko o mojej matce' (i zapewne kilku innych filmach, ktorych nie widzialam), dlaczego akurat tutaj miałoby go to przerosnąć?

ocenił(a) film na 6
ares_maskot

Dlatego przerosło, ze seskualanośc Almo w tym przypadku pokazął w inny sposób. To film powazny, bez cienai ironii. zauwaz jak odmienny jest to film od reszty obarzów Almo. Film beznadziejny na pewno nie jest, ale mnie rozczarował. Almo nie nadakje się do tematyki potraktowanej naprawedę serio.

ocenił(a) film na 10
fidelio

powtarzam, to twoja opinia, moim zdaniem się nadawał... bez cienia ironii? Polemizowałabym, ten brat gaela nie był potraktowany serio.

ocenił(a) film na 10
ares_maskot

I tak mozna bez końca........................................

ocenił(a) film na 9
ares_maskot

W "Porozmawiaj z Nią" tematyki 'seksualności i seksualnej odmienności' jest tak mało że chyba się mylisz. Właściwie wcale nie ma :)
Co do "Złego Wychowania" film niezbyt mi się spodobał, ale z pewnością miał duży potencjał i nic w tym dziwnego dla mnie, że ares maskot się nim zachwyca.

Lesiu86

Almodovar ma swój styl. Jego kino jest... specyficzne ;) Nie każdemu się podoba. Osobiśćie bardzo lubię jego filmy. Podoba mi się sposób, w jaki ukazuje te wszystkie ludzkie tragedie. Potrafi luźno, z dystansem spojrzeć na pewne rzeczy i to mu się chwali. Oprócz "Wszystko o mojej matce" polecam też: "Złe wychowanie", "Kika" i "Volver" aczkolwiek ten ostatni, moim zdaniem był nieco gorszy od poprzednich.

ocenił(a) film na 9
Enigma_8

Ja nie mogę zupełnie zgodzić. W pierwszym szeregu należy umieścić "Wszystko..." i "Volver" a niże j ocenić "Kikę" i "Złe Wychowanie". Od dwóch ostatnich dużo lepsze jest "Porozmawiaj z Nią"
Oczywiście opinia subiektywna.

Lesiu86

Film ten zbytnio mnie nie zachwycił, znacznie się różni od pozostałych filmów Almondovara.

ocenił(a) film na 7
Lesiu86

jako pierwszy film Almovodara obejrzałam głośny "Volver" i spodobał mi się dlatego też sięgnęłam po "Złe wychowanie". Tym razem jednak zawiodłam się...nie był zły, to napewno, ja dałam mu pozytywna ocenę, bo jak zwykle (o ile mozna powiedziec "jak zwykle" po obejrzeniu 3 filmów tego reżysera) dobrze zrobiony, ze świetymi zdjęciami i znakomitą oprawą muzyczną (w "Wszystko o mojej matce" jest chyba jeszcze lepsza), ale był momentami niesmaczny. natomiast "Wszystko o..." było zdecydowanie lepsze. Bardziej wywarzone i bardziej zdystansowane. Generalnie bardzo dobry, warty zobaczenia film. tak moim zdaniem naturalnie;)

ocenił(a) film na 10
Lesiu86

wybacz ale nie bylo pokazane w tym filmie zadne uprawianie seksu przez transwestytow.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones