PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32011}

Kręgosłup diabła

El espinazo del diablo
6,6 13 950
ocen
6,6 10 1 13950
6,3 6
ocen krytyków
Kręgosłup diabła
powrót do forum filmu Kręgosłup diabła

Film oczywiście bardzo dobry, swietne zdjęcia . Jednak nie weim jak interpretować kręgosłup diabła. O co chodziło z tymi nienarodzonymi dziećmi i ich kręgosłupem ?
W filmie mi ot niestety umknęło.

ocenił(a) film na 8
RozoParanoid

Też mnie to zastanawia, bo dosłownie - owszem, w słoikach były nienarodzone dzieci. Nie wiem jaki to miało związek z fabułą niestety. Może chodziło o ogólną sytuację, tym kręgosłupem był Jacinto, który produkował zło?

ocenił(a) film na 8
RozoParanoid

Kręgosłup Diabła. Kręgosłup to rusztowanie ciała, podstawa na której wszystko się opiera. Diabeł to zło, coś, lub ktoś zły. Kręgosłup Diabła to coś co jest podstawą zła, coś z czego zło się wywodzi i na czym się opiera. Diabłem może być Jacito, a jego kręgosłup, to to, co sprawiło, że stał nim stał. W filmie podkreślono, że jako dziecko był samotny. Moim zdaniem, to samotność małego Jacito jest Kręgosłupem Diabła.

ocenił(a) film na 8
Nezumi

Tytuł jak dla mnie bardzo naciągany.. i lekarz , który pije "likier" pędzony "na zwłokach".. dobry lekarz.. troszkę zabrakło konsekwencji.. w horrorze są dobrzy albo źli.. w dramacie postaci maja bardziej złożone i niejednolite osobowości.. Dla mnie to generalnie dramat, całkiem dobry, ale wywaliłabym tę opcję z płodami w słoikach:)))

ocenił(a) film na 5
Nezumi

Twoje ostatnie zdanie jest powalające. Nigdy bym na to nie wpadł!

RozoParanoid

lekarz tłumaczył to w ten sposób, że kręgosłup diabła mają dzieci niechciane, przez nikogo niekochane, a że jako taki opisywany był Jacito to pewne sam był "obdarzony" takim kręgosłupem diabła, co niby tłumaczy jego naturę

ocenił(a) film na 5
justinaa

justinaa, dokładnie o to chodzi moim zdaniem. co do picia tego płynu przez lekarza. w tej scenie mówi Carlosowi że jeżeli wierzy w takie bzdury jak duchy to równie dobrze może wypić płyn, któremu przypisywano właściwości lecznicze. Carlos odmawia, a po jego odejściu widzimy jak lekarz sam to wypija. czyli można uznać że sam wierzy w istnienie duchów i zdaje sobie z tego (istnienia) sprawę.

ocenił(a) film na 5
parapet

Chodziło o pogłoski, że ten alkohol działa jako lek na impotencję.
Później w filmie jest wspomniane, że doktor jest impotentem i dlatego nie może zaspokoić dyrektorki, ktora ucieka się więc do aktów z Jiacinto.

RozoParanoid

O nic nie chodziło zwyczajny zabieg wstawka. Po co na co doszukiwać się tu czegoś. Takie teorie jakbyś miałkości reszty filmu wcale nie zrozumiał/a i nagle był "kręgosłup" i skąd on się wziął...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones