PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10047899}

Kolacja pożegnalna

Letzter Abend
7,0 124
oceny
7,0 10 1 124
6,8 5
ocen krytyków
Kolacja pożegnalna
powrót do forum filmu Kolacja pożegnalna

Bardzo dobry

ocenił(a) film na 8

No więc dla zwolennika slow cinema jak ja ten film będzie totalnym rollercoasterem dla wzroku i słuchu, zwłaszcza gdy jeszcze trzeba nadążać, by czytać napisy, jednakże jest to obraz bardzo dobry nie tylko dzięki dynamice, lecz również świetnie pokazanej labilności emocjonalnej bohaterów. Tak intensywnych i wygaszanych tak gwałtownie scen nie przypominam sobie, choć sporo z tych filmów o spotkaniach przy stole operuje podobną techniką obrazowania. Dla mnie najcenniejsze jest tu aktorstwo, bo pomimo struktury tej opowieści jest przecież bardzo kameralnie i to wszystko opowiedziane jest przez siedem twarzy i sylwetek, a całość buzuje niczym sytuacja z terapii grupowej, z której akurat wyszli na chwilę prowadzący. Słabi ludzie i siła trzymania gardy mimo wszystko. Relacje, które się zawiązują, rozpadają, pęcznieją od goryczy albo są po prostu za intensywne. Ludzie bliscy i obcy sobie, a tacy sami w tym, jak poniewierają nimi emocje. Pomysłowo zrealizowane, bo u Nathratha bohaterowie mówią to, co inni myślą i nigdy nie wypowiedzą. Podoba mi się również to, w jaki sposób jest to zamknięte czasowo, żeby film nie był przegadany.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones